Naslovnica Sport Zrinjski pobijedio Želju

Zrinjski pobijedio Želju

337
foto arhiva

Mostar — Ekipa Zrinjskog savladala je Željezničar u derbiju 14. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1, dok je meč između Radnika i Širokog Brijega završen bez pobjednika, javlja Klix.ba.

Željezničar je bolje otvorio meč i imao je nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, ponajviše preko agilnog Ermina Zeca, ali Plavi nisu uspjeli postići gol iz tri ili četiri izuzetno dobre situacije.

Kazna za promašaje gostiju stigla je u 35. minuti kada Kunić postiže gol nakon kornera i donosi veliko slavlje domaćim navijačima na stadionu Pod Bijelim brijegom. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Željezničar zaigrao bolje, a već u 56. minuti preko Štilića gosti iz Sarajeva stižu do poravnanja. Isti igrač je u 67. minuti pogodio stativu, a ključni trenutak meča desio se u 81. minuti kada Kunić postiže drugi gol i svojoj ekipi donosi pobjedu u ovom meču.

Plavi su do kraja meča pokušali doći makar do jednog boda, ali u tome nisu uspjeli, pa je Zrinjski osvojio vrlo važna tri boda kojima će se vratiti u vrh tabele.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 14:30, Radnik i Široki Brijeg su odigrali susret bez pogodaka (0:0).