Naslovnica Sport Zrinjski pobijedio Borac

Zrinjski pobijedio Borac

82

Mostar — Zrinjski je u derbi susretu 15. kola Premijer lige BiH savladao banjalučki Borac rezultatom 2:1, javio je portal SportSport.ba.

Domaći tim je u 14. minuti poveo. Neshvatljiva greška Cruza i Pavlovića dovela je do gola, a pogodio je Anes Mašić na asistenciju Bilbije za prednost od 1:0.

U 29. minuti Zrinjski ima dva razlike. Dosuđen je penal nakon što je Jovanović igrao rukom, a Nemanja Bilbija je precizan za prednost od 2:0.

Borac se ipak uspio vratiti u ovaj meč. U 39. minuti Jovo Lukić matira Brkića za rezultat prvog poluvremena od 2:1.

Gosti nisu bili previše opasni u fazi napada. Domaći tim se dobro branio, a u fazi napada su oni imali bolje šanse, ali Pavlović je zaslužan što Plemići nisu imali veću razliku. Ostalo je do kraja 2:1 i Zrinjski je u derbiju došao do tri boda.