Naslovnica Sport Željo vodio, pa izgubio

Željo vodio, pa izgubio

117

Sarajevo — Fudbaleri Željezničara poraženi su u srijedu uveče u Haifi od ekipe Maccabija sa 3:1, u susretu prvog pretkola UEFA Evropske lige.

Pogodak za Željezničar postigao je Lendrić u 34. minuti, dok su strijelci za domaći tim bili Chery u 38., Rukavytsya u 59. i Ashkenazi u 66. minuti, prenose bh. portali, koji se pozivaju na Fenu.

Utakmica je, inače trebalo da bude odigrana 27. augusta ali je odgođena nakon što je nekoliko igrača Željezničara bilo pozitivno na koronavirus na testiranju u Izraelu. UEFA je naknadno odlučila da meč bude odigran 9. septembra, ponovo u Haifi.

Sinoćnjim porazom Željezničar je završio nastuop u Evropskoj ligi, dok Maccabi nastavlja takmičenje, a u drugom pretkolu igrat će protiv Kairat Almatyja.