Naslovnica Izdvojeno Veležu bod u derbiju

Veležu bod u derbiju

63

Mostar — U susretu 8. kola nogometne Premijer lige BiH Velež i Željezničar u Mostaru su podijelili bodove odigravši 1:1.

Domaće je u vodstvo doveo Brandao u 25. minuti, a za Željezničar je izjednačio Petar Bojić u 59. minuti.

U 81. minuti Velež je ostao s igračem manje nakon što je Nusmir Fajić dobio drugi žuti karton, ali gosti u preostalom vremenu nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost, prenose bh. portali, pozivajući se na Fenu.

Komšijski i kantonalni derbi u okviru 8. kola BHT Premijer nogometne lige, između zeničkog Čelika i Mladosti iz Doboja kod Kaknja, okončan je u korist domaćina minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Haris Dilaver u 60. minuti.

Za oba su tima u današnjem meču debitovali novi treneri – na klupi Čelika hrvatski stručnjak Marko Babić, a na klupi Mladosti povratnik Ibro Rahimić, koji je tekuću sezonu počeo na klupi mostarskog Veleža.

Rahimić je poražen od Čelika i dok je bio na klupi Veleža, u utakmici 3. kola. Čelik je u Vrapčićima kod Mostara tada slavio s 2:1.