Naslovnica Sport Velež prekinuo neugodnu tradiciju

Velež prekinuo neugodnu tradiciju

143

Mostar — Fudbaleri Veleža u derbiju 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su Željezničar rezultatom 2:0.

Ovo je za Rođene prva domaća pobjeda nad Željezničarom nakon dugih osam godina čekanja.

Velež je poveo već u 4. minuti. Golu je prethodila loša reakcija odbrane Željezničara.

Nakon izvedenog kornera, Dženan Zajmović spustio je loptu za Nermina Haskića, koji udarcem iz prve pogađa mrežu Želje.

U nastavku je Željezničar napadao ka golu Veleža, ali bez konkretnog rezultata, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme obilježila je gruba igra i veliki broj kartona na obje strane. U 73. minuti igrač Želje Subašić pao je u Veležovom šesnaestercu. Sudija je smatrao da je to bilo simuliranje, pa mu je pokazao drugi žuti karton, te su Plavi ostali sa igračem manje.

Konačnih 2:0 postavio je ponovo Haskić, koji je nakon ubacivanja Radovića iz slobodnog udarca postigao i drugi gol za trijumf u velikom derbiju.

Ovom pobjedom Velež nije napredovao na tabeli, ali se bodovno približio ekipama koje se bore za evropska takmičenja.