Naslovnica Izdvojeno Velež pobijedio na Grbavici

Velež pobijedio na Grbavici

372

Sarajevo — Fudbaleri Veleža nose sva tri boda sa Grbavice! Velež je sasvim zasluženo u gostima pobijedio Željezničar rezultatom 0:2.

Velež već u prvom napadu na gol Željezničara dolazi do vodstva. U 21. minuti pogađa Nusmir Fajić, nakon kornera za prednost od 0:1.

Domaći su i u nastavku bili mnogo ofanzivniji od Veleža. Amar Osim je pokušao unaprijediti ofanzivnu igru svog tima određenim rokadama u timu, a prvu pravu šansu u drugom poluvremenu Željezničar stvara tek nakon 15 minuta.

Ponovo je Željo prijetio iz prekida. Sadiković ponovo isprobava šut sa distance, no i ovog puta je Bobić odličan na golu i odbranio je njegov šut, javio je portal SportSport.ba.

Velež zatim nakon dugo vremena ponovo prijeti golu domaćeg tima. Cvijanović u 62. minuti iz dobre pozicije šutira pravo u Kjosevskog i propada dobra šansa za goste iz Mostara.

U jeku napada domaćeg tima Velež dolazi i do drugog gola. Lijepu akciju gostiju završava Muharem Ćivić za 0:2 i pravi šok na tribinama Grbavice.

To je rezultat koji je ostao do kraja meča, te Velež bilježi još jednu pobjedu nad timovima iz gornjeg dijela tabele.