Naslovnica Izdvojeno Važna pobjeda Veleža

Važna pobjeda Veleža

177

Bijeljina — U Bijeljini je odigrana utakmica 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Radnik i FK Velež. Na kraju, super važna pobjeda Veleža rezultatom 0:1, a strijelac jedinog gola bio je Vehabović, javljaju na Veležovoj oficijelnoj internet-stranici.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu: Bobić – Ćosić, Zvonić, Manev, Ćivić – Osmić, Hasanović – Behram, Vehabović, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mrgan, Alagić, Samardžić, Cvijanović, Kalezić i Berisha.

Radnik je igrao u sastavu: Bilobrk, Radović, Simonović, Vasić, Bradonjić, Popara, Peco, Karić, Đurić, Šubert, Hasanović.

Domaći su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 24. minuti kada je Radović iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio prečke gola Bobića. Rođeni su dobro stajali na terenu, te su kako je vrijeme prolazilo postajali sve opasniji.

Dobru igru u prvom poluvremenu krunisali su u 41. minuti kada je Ćosić uposlio Vehabovića na vrhu 16-erca, koji preciznim udarcem pogađa mrežu Bilobrka za vodstvo Veleža 0-1. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Rođeni su opreznom igrom u drugom poluvremenu dobro parirali napadima Radnika. U 69. minuti Behram je probao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi zamalo pored gola. U 75. minuti Cvijanović je zamjenio oporavljenog Hasanovića. Kod domaćih, Bradonjić i Đurić su prijetili, ali bez promjene rezultata.

U 82. minuti Osmić je prekršajem zaustavio napad Radnika, zbog čega je zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni. Ipak, kod domaćih je Popara napustio igru zbog povrede, u trenutku kada su sve tri izmjene izvršene, tako da su obje ekipe igrale sa 10 igrača do kraja utakmice.

U 85. minuti Alagić je ušao u igru umjesto Brandaa, te tako upisao prvi službeni nastup za Rođene. U igru je kasnije ušao i Berisha umjesto Fajića.

Do kraja utakmice, Rođeni su prijetili iz kontri, ali je nedostajao zadnji pas. Na kraju, Velež je upisao super važnu pobjedu, te tako upisao tri vrijedna boda. Radnik – Velež 0:1.