Naslovnica Izdvojeno Važna pobjeda BiH: Zmajevi opet “u igri”

Važna pobjeda BiH: Zmajevi opet “u igri”

290

Zenica — U prvoj utakmici 7. kola grupe J kvalifikacija za odlazak na Evropsko fudbalsko prvenstvo, reprezentacija Bosne i Hercegovine je deklasirala odgovarajuću selekciju Finske rezultatom 4:1 i u potpunosti se vratila u trku za 2. poziciju na tabeli.

Hajrović je u 29. minuti doveo Zmajeve u vodstvo, na 2:0 je povisio Pjanić u 37. minuti iz penala, te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Zmajevi su nastavili ofanzivu na gol Finaca, pa je na 3:0 povisio Pjanić sjajnim golom iz voleja u 58. minuti. Potpuni debakl Finaca desio se u 73. minuti kada je Hodžić zabio za 4:0.

Utješni gol za Finsku postigao je Pohjanpalo u 79. minuti.

Trenutno je Italija na čelu tabele sa 18 bodova iz 6 utakmica. Druga je Finska sa 12 bodova iz 7 utakmica; treća je BiH sa 10 bodova iz 7 utakmica; Armenija ima 9 bodova iz 6 mečeva, Grčka 5, te Lihtenštajn 1 bod iz šest utakmica.