Naslovnica Izdvojeno Sjeverna Irska ide dalje

Sjeverna Irska ide dalje

127

Sarajevo — U utakmici baraža sa plasman na Evropsko prvenstvo u fudbalu, reprezentacija Sjeverne Irske pobijedila je odgovarajuću selekciju Bosne i Hercegovine nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 3:4.

U regularnom dijelu utakmice rezultat je glasio 1:1.

Bosna i Hercegovina je, u utakmici odigranoj na stadionu Grbavica u Sarajevu, povela u 13. minuti golom kojeg je postigao Krunić. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu utakmice Irci su uspjeli izjednačiti već u 52. minuti, a strijelac je nakon greške odbrane BiH bio McGin.

Do kraja utakmice rezultat je bio nepromijenjen, pa su se igrali produžeci. Golova nije bilo ni tokom dva produžetka od 15 minuta, te je uslijedilo izvođenje penala.

Za BiH nisu pogodili Hajradinović i Višća, a za Sjevernu Irsku Saville, te su gosti tako boljim izvođenjem penala prošli dalje.