Naslovnica Sport Rezerve odvele Italiju u četvrtfinale

Rezerve odvele Italiju u četvrtfinale

88

London — Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u četvrtinu finala Evropskog fudbalskog šampionata, nakon što je u meču osmine finala savladala odgovarajuću selekciju Austrije rezultatom 2:1.

Svi golovi su postignuti u produžecima, nakon što je regularni dio susreta završio rezultatom 0:0.

Italija je povela golom rezerviste Chiese u 95. minuti meča. Na 2:0 povisio je takođe rezervi igrač Pessina u 105. minuti.

Austrijanci su uspjeli smanjiti preko Kajaldžića u 114. minuti susreta, ali nisu bili u stanju izjednačiti rezultat, pa je Italija prošla u narednu rundu takmičenja.

U četvrtfinalu Italija će igrati sa pobjednikom meča između Belgije i Portugala.

Prethodno se u četvrtfinale plasirala Danska, koja je u Amsterdamu slavila protiv Walesa rezultatom 4:0.