Naslovnica Sport Rekord: Rukometni rezultat Liverpoola

Rekord: Rukometni rezultat Liverpoola

143

Liverpool — Liverpool je pobijedio Bournemouth 9:0 u utakmici četvrtog kola engleske Premier lige.

Prva je to pobjeda ove sezone za ekipu Jürgena Kloppa, koja je privremeno zasjela na osmo mjesto na tabeli. Bournemouth, koji je dosad bio ispred Liverpoola na tabeli, sad je pao na 17. mjesto, javlja Index.hr.

Liverpool je već nakon nešto više od pola sata demolirao Bournemouth. Luis Diaz zabio je već u trećoj minuti. Uslijedio je gol mladog Harveya Elliotta, a zatim je zabio i Trent Alexander-Arnold pa Roberto Firmino. Za prva tri gola Firmino je asistirao. Do poluvremena je bilo već 5:0. Zabio je Virgil Van Dijk u 45. minuti na asistenciju Andyja Robertsona.

U drugom dijelu Liverpool je nastavio trpati. Najprije je u 46. minuti Chris Mepham zabio autogol, a onda je u 63. Roberto Firmino zabio svoj drugi gol za 7:0. Fabio Carvalho je u 80. povisio na 8:0, a Luis Diaz u 85. povisio je na 9:0.

Liverpool je ovom pobjedom izjednačio klupski rekord. Pobjeđivao je još Crystal Palace s 9:0 1989. godine te Rotterdam Town 10:1, davne 1896. godine.