Naslovnica Sport Prekinuta tradicija duga devet godina

Prekinuta tradicija duga devet godina

231

Glasgow — U derbiju 21. kola škotskog Premiershipa, fudbaleri Glasgow Rangersa, koje s klupe prevodi legenda Liverpoola Steven Gerrard, pobijedili su gradskog rivala Celtic rezultatom 2:1.

Glazgovske Plave u vodstvo je doveo mladi talentovani vezista Ryan Kent, izdanak Liverpoolove omladinske škole, u 36. minuti susreta.

Izjednačio je Celticov francuski golgeter Odsonne Edouard već u 42. minuti, te se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Rangersi su ponovo došli u vodstvo u 56. minuti iz kornera, a strijelac je bio Katić.

Uslijedili su žestoki napadi domaćeg Celtica, ali su rangersi izdražli do kraja i odnijeli zasluženu pobjedu. U 90. minuti je napadač Plavih Morelos dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, zbog simuliranja radi dobijanja penala.

Ovom pobjedom, Rangersi su se na dva boda primakli Celticu, koji ima 52 boda, ali zeleno-bijeli imaju i utakmicu više odigranu.

Ovo je ujedno prva prvenstvena pobjeda Rangersa u gostima na Celtic Parku nakon devet godina dominacije popularnih Kelta.