Naslovnica Sport Poraz Veleža, minimalna pobjeda Zrinjskog

Poraz Veleža, minimalna pobjeda Zrinjskog

170

Sarajevo — U prvom kolu m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Veleža izgubili su na Grbavici od Željezničara rezultatom 3:0.

Rođeni su počeli u sljedećem sastavu: Bobić, Ćosić, Zvonić, Cheshmedjiev, Ćivić, Radovac, Pršeš, Vehabović, Cvijanović, Brandao, Mulić.

Prvu priliku imali su fudbaleri Veleža, u 12. minuti Mulić je propustio odličnu priliku. Našao se sam pred golom Željezničara, ali golman Erić brani njegov šut. Četiri minute kasnije domaći stižu do vodstva preko Juričića.

U 21. Mujezinović donosi prednost od 2:0. Lendrić u 30. postiže gol za 3:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Na startu drugog poluvremena trener Dudić pravi četiri izmjene. Umjesto Zvonića, Cheshmedjieva, Ćivića i Vehabovića u igri su Bihorac, Zeljković, Osmić i Dario. Nakon ovih izmjena, u 60. minuti priliku je dobio i Ovčina umjesto Mulića.

U drugom poluvremenu Rođeni su imali nekoliko prilika preko Cvijanovića, Ovčine, Brandaa, ali nije bilo promjene rezultata.

U narednom kolu FK Velež na stadionu Rođeni dočekuje ekipu Zrinjskog, javili su na Veležovoj internet-stranici.