Naslovnica Sport Poraz BiH od Grčke

Poraz BiH od Grčke

322

Atina — Fudbalska reprezentacija BiH u utakmici 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo doživjela je i četvrti poraz, ovoga puta od domaće Grčke rezultatom 2:1 i time ostala bez šansi za direktan plasman na EP.

Nakon briljantne igre i pobjede nad Finskom prije nekoliko dana rezultatom 4:1, Zmajevima se bila ukazala šansa da dobrim rezultatom protiv Grčke ostanu u borbi za 2. poziciju na tabeli grupe J, međutim porazom protiv Grka sve šanse za plasman na EP pale su u vodu.

Grčka je povela u 30. minuti golom Pavlidisa. Gojak je izjwednačio 5 minuta kasnije, pa se s rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Grci su opet poveli u 88. minuti autogolom Kovačevića, što je bio i konačan rezultat meča.

Nakon 8 odigranih kola, Italija je na čelu grupe J sa maksimalna 24 boda, druga je Finska sa 15, BiH i Armenija imaju po 10, Grčka 8, te Lihtenštajn 2 boda.

Finci u narednom kolu igraju s Lihtenštajnom, te će najvjerovatnijom pobjedom biti nedostižni na drugom mjestu na tabeli.