Naslovnica Sport Pobjeda Veleža s igračem manje

Pobjeda Veleža s igračem manje

198

Mostar — U utakmici 24. kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine, igrači Veleža su u petak popodne na stadionu Rođeni pobijedili ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Veležov napadač, Brazilac Brandao u 77. minuti susreta.

Treba istaći da je u 57. minuti susreta – odigranog u teškim uslovima, na nakvašenom terenu i pod jakom kišom – sudija Bojo, nakon signalizacije pomoćnika Udovičića, pokazao crveni karton Veležovom Bajriću poslije duela sa Ikićem, nakon čega je Velež ostao sa igračem manje. Nakon toga Ikić iz slobodnog udarca pogađa prečku.

U 77. minuti Velež je poveo sa igračem manje. Haskić se odlično snašao i šutirao, njegov udarac brani Miškić, a Brandao natrčava na odbijenu loptu i pogađa za 1:0.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali Velež je bio siguran u odbrani i na kraju upisao tri boda, čime je prekinuo niz od tri prvenstvena poraza.