Naslovnica Sport Mediji: Nezaslužena pobjeda Uniteda u Beogradu

Mediji: Nezaslužena pobjeda Uniteda u Beogradu

237

Beograd — “Nemanja Vidić”, odjekivalo je Humskom uoči utakmice Partizana i Manchester Uniteda u trećem kolu Evropa lige u spomen legendarnom stoperu koji je bio igrač – Crvene zvezde. Pokušali su provokacijama Englezi, nije prošlo, piše Index.hr.

Svejedno, bila je to najava velike večeri u Beogradu, a na kraju su nezasluženo slavili Englezi 1:0 golom Francuza Anthonyja Martiala iz penala iz 43. minute.

Za beogradski klub definitivno će ostati žal jer po prikazanom je bod sigurno zaslužio, a čini se da ga je i sudija oštetio u 67. minuti, o kojoj će se dugo pričati.

Dvije minute prije kraja prve dionice Partizanov desni bek Nemanja Miletić ruši mladog Brandona Williamsa i španski sudija Fernandez svira penal za Crvene vragove. Siguran izvođač bio je Anthony Martial.

Nastavak utakmice donosi drugu priču, kao da je Savo Milošević rekao svojim igračima da United ipak nije ništa strašno.

Partizan je pritisnuo, toliko da su njegovi igrači u svega pet minuta drugog poluvremena dvaput izašli pred Sergia Romera, ali nedostajalo je snage i preciznosti u završnici pri udarcima Soumaha.

U 67. minuti itekako sporna situacija. Pri skok-duelu Miletića i Williamsa u šesnaestercu lopta u ruku pogađa mladog lijevog beka Uniteda. Igrači srpskog kluba odmah su skočili prema sudiji Fernandezu, koji je ostao nijem.

Dojam je da bi VAR vrlo vjerovatno dosudio penal za domaćina koji je i nakon toga nastavio napadati.

Statistički je Partizan bio bolji – pucali su po golu Romera 14 puta, dva u okvir, a gosti su stali na pet udaraca od čega je jedan išao u okvir Stojkovića. I to onaj pobjednički iz penala.