Naslovnica Sport LP: Prošli Porto i Borussia, Juve ispada

LP: Prošli Porto i Borussia, Juve ispada

114

Mostar — Odigrane su u utorak uveče dvije revanš utakmice osmine finala UEFA-ine fudbalske Lige prvaka.

U Torinu Juventus jeste savladao Porto rezultatom 3:2, ali je portugalski predstavnik prošao u četvrt-finale iako je ukupni rezultat 4:4, zahvaljujući više postignutih golova u gostima.

Za Juve su golove postizali Chiesa u 49. i 63. minuti, te Rabiot u produžecima u 117., dok je strijelac za Porto bio Sergio Oliveira u 19. minuti iz penala, te u 115. minuti u produžecima.

U drugom paru večeri Borussia Dortmund je kod kuće igrala sa Sevillom 2:2, ali je prošla dalje ukupnim rezultatom 5:4, zahvaljujući pobjedi u gostima u prvom meču.

Strijelac za domaće bio je popularni mladi napadač Haaland u 35. i 54. minuti iz penala, dok je za španski tim golove davao En-Nesyri u 69. mniuti iz penala, te u 6. minuti sudijske nadoknade.

Večeras igraju Liverpool i RB Leipzig, te PSG i Barcelona.