Naslovnica Sport LP: Manchester slavio u derbiju večeri

LP: Manchester slavio u derbiju večeri

74

Zagreb — U derbiju večeri prvog kola nogometne Lige prvaka Manchester United je odličnom predstavom na Parku prinčeva pobijedio evropskog vicešampiona PSG sa 2-1.

Barcelona, Juventus i RB Leipzig očekivano su ušli u novu evropsku sezonu pobjedama.

U derbiju večeri Manchester United je podsjetio na svoje stare dane “uspjeha i slave” pobijedivši u Parizu evropskog viceprvaka. Gosti su poveli u 23. minuti golom Brune Fernandesa iz jedanaesterca. Portugalac je pogodio tek iz drugog pokršaja nakon što je Keylor Navas obranio njegov prvi udarac, ali je golman pariškog sastava unaprijed krenuo s linije pa je udarac ponovoljen. Jedanaesterac je skrivio Abdou Diallo oborivši Anthony Martiala, prenose hrvatski mediji.

PSG je izjednačio u 55. minuti Martialovim autogolom. Neymar je ubacio iz kornera, a Martial glavom zatresao vlastitu mrežu. Daleko bolju igru Manchester United je okrunio novim vodstvom u 87. minuti lijepim udarcem Marcusa Rashforda s ivice kaznenog prostora.

U drugom susretu iz grupe H RB Leipzig je očekivano porazio turskog prvaka Istanbul Basaksehir sa 2-0, a oba gola postigao je Angelino (16, 20).

Juventus i Barcelona pobjedama su otvorili nastupe u grupi G.

Barca je na Camp Nou pobijedila Ferencvaros sa 5-1 dok je Juventus u Kijevu porazio Dinamo sa 2-0.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je prvi put od početka susreta zaigrao za Barcu i odigrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Sergio Busquets.

Za Barcu su strijelci bili Messi (27-11m), Fati (42), Coutinho (52), Pedri (82) i Dembele (89).

U grupi E Chelsea i Sevilla su na Stamford Bridgeu pružili skromnu predstavu bez golova.

U drugom susretu također nije bilo pobjednika. Rennes i Krasnodar su odigrali 1-1.

U grupi F Lazio je pobijedio Borussiju Dortmund sa 3-1.

U prvom susretu iz ove grupe Club Brugge je priredio iznenađenje pobijedivši u St Peterburgu Zenit sa 2-1.

Rezultati susreta 1. kola nogometne Lige prvaka:

Grupa E
Chelsea – Sevilla 0-0
Rennes – Krasnodar 1-1 (Guirassy 56-11m / Ramirez 59)

Tabela:
1. Krasnodar 1 0 1 0 1-1 1
1. Rennes 1 0 1 0 1-1 1
3. Sevilla 1 0 1 0 0-0 1
3. Chelsea 1 0 1 0 0-0 1

Grupa F
Zenit St Peterburg – Club Brugge 1-2 (Horvath 74-ag / Dennis 64, De Ketelaere 90+3)
Lazio – Borussia Dortmund 3-1 (Immobile 6, Luiz Felipe 23, Akpa 76 / Haaland 71)

Tabela:
1. Lazio 1 1 0 0 3-1 3
2. Club Brugge 1 1 0 0 2-1 3
3. Zenit Saint Petersburg 1 0 0 1 1-2 0
4. Borussia Dortmund 1 0 0 1 1-3 0

Grupa G
Dinamo Kijev – Juventus 0-2 (Morata 46, 84)
Barcelona – Ferencvaroš 5-1 (Messi 27-11m, Fati 42, Coutinho 52, Pedri 82, Dembele 89 / Kharatin 70-11m)