Naslovnica Sport Liga šampiona: Juve na Barcu, PSG na Man United…

Liga šampiona: Juve na Barcu, PSG na Man United…

110

Ženeva — U studiju Radio Television Suisse u Ženevi održan je žrijeb fudbalske Lige šampiona.

U žrijebu su učestvovala 32 kluba – 26 je izborilo direktan plasman u grupe, dok je šest klubova stiglo kroz kvalifikacije.

Klubovi su bili podijeljeni u četiri jakosne grupe, a žrijebalo se osam grupa po četiri kluba.

U najjačem jakosnom razredu su bili pobjednik Lige šampiona (Bayern), pobjednik Evropske lige (Sevilla), te prvaci šest najbolje rangiranih nacija koji se nisu kvalificirali putem jednog od titula 2019/20. (Real Madrid, Liverpool, Juventus, PSG, Zenit, Porto), prenijeli su hrvatski mediji.

U grupama nisu mogli biti klubovi iz iste zemlje, kao niti klubovi iz Ukrajine i Rusije.

Zanimljivo će biti u grupi G gdje će međusobno igrati Juventus s Cristianom Ronaldom i Barcelona s Leom Messijem.

Atraktivne utakmice mogli bi gledati u grupi D u kojoj su Liverpool, Ajax, Atalanta i Midtjylland, evropski vicešampion PSG je u grupi H zajedno s Manchester Unitedom, RB Leipzigom i Istanbul Basaksehirom.

Evropski šampion Bayern igrat će u grupi A zajedno s Atletico Madridom, RB Salzburgom i Lokomotiv Moskvom.

Prvo kolo igra se 20. i 21. oktobra, a posljednje šesto 8. i 9. decembra. Ove sezone finale je u Istanbulu na stadionu Ataturk.

GRUPA A: Bayern Munchen (Njem), Atletico Madrid (Špa), RB Salzburg (Aut), Lokomotiv Moskva (Rus)

GRUPA B: Real Madrid (Špa), Šahtar (Ukr), Inter (Ita), Borussia Moenchengladbach (Njem)

GRUPA C: Porto (Por), Manchester City (Eng), Olympiakos (Grč), Marseille (Fra)

GRUPA D: Liverpool (Eng), Ajax (Niz), Atalanta (Ita), Midtjylland (Dan)

GRUPA E: Sevilla (Špa), Chelsea (Eng), Krasnodar (Rus), Rennes (Fra)

GRUPA F: Zenit (Rus), Borussia Dortmund (Njem), Lazio (Ita), Club Brugge (Bel)

GRUPA G: Juventus (Ita), Barcelona (Špa), Dynamo Kijev (Ukr), Ferencvaros (Mađ)

GRUPA H: PSG (Fra), Manchester United (Eng), RB Leipzig (Njem), Istanbul Basaksehir (Tur)

Raspored:

1. kolo: 20./21. oktobra
2. kolo: 27./28. oktobra
3. kolo: 3./4. novembra
4. kolo: 24./25. novembra
5. kolo: 1/.2. decembra
6. kolo: 8./9. decembra

(StarMo)