Naslovnica Sport Liga šampiona: Juve i Barca slavili

Liga šampiona: Juve i Barca slavili

94

Mostar — Utakmicama u grupama E, F, G i H završeno je treće kolo fudbalske Lige šampiona.

Barcelona je u grupi G dočekala desetkovani Dinamo Kijev i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi u 5. i Gerard Pique u 65. minuti su pogodili za 2:0, a konačnih 2:1 je postavio Maksim Cigankov u 75. minuti susreta. Miralem Pjanić je igrao od početka i proveo je na terenu 60 minuta.

U istoj grupi, Juventus je rezultatom 4:1 u gostima pobijedio mađarski Ferencvaroš. Po dva gola za Staru damu postigli su Alvaro Morata i Paulo Dybala. Počasni gol za domaće dao je Franck Boli u 90. minuti.

U grupi E Chelsea je savladao Rennes sa 3:0, golovima Time Wernera u dva navrata i mladog centarfora Tammyja Abrahama. Sevilla je nakon preokreta savladala Krasnodar rezultatom 3:2.

Borussia Dortmund je u gostima pobijedila belgijski Club Brugge 3:0, a Leipzig je savladao oslabljeni PSG rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Tokom dana, turski Basaksehir je savladao Manchester United (2:1), dok su Zenit i Lazio remizirali rezultatom 1:1.