Naslovnica Sport Kup BiH: Velež ispao, Zrinjski prošao

Kup BiH: Velež ispao, Zrinjski prošao

240

Mostar/Tuzla — U Tuzli, na stadionu Tušanj, odigrana je utakmica u okviru 1/8 finala Kupa BiH između FK Tuzla City i FK Velež Mostar. Na kraju, minimalna pobjeda domaćina, koji je tako izborio plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

Rođene su danas sa klupe predvodili treneri Avdo Kalajdžić i Igor Remetić, jer su zbog zdrastvenih problema u Mostaru ostali šef stručnog štaba, Feđa Dudić, i prvi pomoćnik, Mustafa Kodro.

Domaćin je u 62. minuti došao do prednosti, kada je Sesar pogodio iz slobodnjaka.

U 78. minuti Rođeni su mogli do izjednačenja, ali se Berisha i Kalezić nisu najbolje snašli pred golom domaćina. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da je završilo pobjedom Tuzla Cityja 1-0, koji je izborio plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

Zrinjski je nadigrao Slobodu rezultatom 2:0, golovima Kunića (27.) i Barišića (36.), te se takođe plasirao u četvrt-finale Kupa BiH.