Naslovnica Sport Ko će Italijanima na megdan u finalu?

Ko će Italijanima na megdan u finalu?

88

London — Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u finale Evropskog šampionata, nakon što je na stadionu Wembley u Londonu savladala odgovarajuću selekciju Španije poslije boljeg izvođenja penala.

U regularnom dijelu susreta, rezultat je bio neriješen – 1:1.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova, u drugom dijelu utakmice poveli su popularni Azzuri golom Chiese u 60. minuti.

Ipak, Španci su uspjeli poravnati, a gol nakon dobro odigrane akcije postigao je Alvaro Morata u 80. minuti utakmice.

To je bio konačan rezultat meča, pa su se igrali produžeci.

Nakon što promjene rezultata nije bilo ni nakon dva produžetka od po 15 minuta, pristupilo se izvođenju penala. Italijani su bili skoncentrisaniji i slavili su rezultatom 4:2.

Druga utakmica polufinala igra se danas između Engleske i Danske, takođe na Wembleyju, s početkom u 21 sat.