Naslovnica Izdvojeno Italijani “preslušali” Zmajeve…

Italijani “preslušali” Zmajeve…

238
Italijani slave nakon gola

Zenica — Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 9. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine pred oko 10.000 gledalaca na zeničkom Stadionu Bilino polju od lidera grupe J, selekcije Italije rezultatom 0:3 (0:2).

Italijani su tako ostvarili devetu pobjedu i zadržali maksimalan učinak, dok se reprezentacija BiH porazom oprostila od domaćih navijača i bez ikakvih šansi za plasman dočekuje posljednji meč u kvalifikacijama protiv Lihtenštajna.

Gosti su veći dio meča bili bolji tim, mada je i reprezentacija BiH u prvom poluvremenu u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetila golu Donnarumme.

Selektor Bh. tima Robert Prosinečki, kazao je nakon utakmice da se “teško bilo vratiti nakon dva gola minusa”.

“Italija je u ovom trenutku bolja reprezentacija. Ne bih htio reći da su više htjeli, ali to je reprezentacija koja nas je nadigrala. Primali smo jeftine golove” – istakao je Prosinečki, koji je dodao da moraju čestitati Italiji, jer je drugo poluvrijeme bila superiornija i zasluženo pobijedila.