Naslovnica Sport Hrvatska mora pobijediti u 3. kolu

Hrvatska mora pobijediti u 3. kolu

115

Glasgow — Fudbaleri Hrvatske i Češke odigrali su neriješeno u okviru drugog kola Grupe D Evropskog šampionata. Rezultat utakmice bio je 1:1.

Česi su poveli u 38. minuti susreta. Lovren je faulirao Schicka laktom u šesnaestercu, a sudija Del Cerro dosudio penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je upravo Patrick Schick, čime je postao najbolji strijelac prvenstva sa tri postignuta gola.

Hrvatska je izjednačila u 47. minuti, kada Perišić sjajno pogađa sa lijeve strane.

Tempo je opao u finišu meča. Obje ekipe su imale nekoliko dobrih napada, ali bez ozbiljnije šanse, te je susret završen bez promjene rezultata.

Češka nakon dva odigrana kola ima četiri boda, Hrvatska ima samo jedan i u posljednjem kolu protiv Škotske joj treba pobjeda za prolazak dalje.