Naslovnica Sport Hrvatska direktno u osmini finala

Hrvatska direktno u osmini finala

81

Glasgow/London — Fudbaleri Hrvatske pobijedili su selekciju Škotske u trećem kolu Grupe D, rezultatom 3:1, te izborili prolaz u osminu finala Evropskog fudbalskog šampionata.

Hrvatska je povela u 17. minuti susreta preko Nikole Vlašića. Modrić je uputio centaršut s desne strane, loptu glavom spušta Perišić za Vlašića koji pogađa sa desetak metara gol Marshalla.

Izjednačio je pred kraj prvog dijela igre McGregor sjajnim udarcem sa dvadesetak metara.

Ponovno vodstvo Hrvatskoj donosi kapiten Luka Modrić fenomenalnim golom u 63. minuti, šutem sa nekih 20 metara.

Konačnih 3:1 za Hrvatsku postavio je Perišić u 77. minuti susreta. Modrić je izveo još jedan sjajan prekid iz kornera, a Perišić efektno pogađa glavom.

U drugom susretu grupe D sastali su se Češka i Engleska. Pobijedili su Englezi rezultatom 1:0, golom već u 12. minuti kojeg je dao Raheem Sterling.

Engleska je na kraju završila na prvom mjestu Grupe D sa 7 osvojenih bodova, Hrvatska je druga sa 4 boda, koliko ima trećeplasirana Češka, koja će kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa igrati u osmini finala.