Naslovnica Sport “Građani” slavili u Madridu

“Građani” slavili u Madridu

194

Madrid — U okviru osmine finala Lige prvaka odigrana su dvasusreta.

Lyon je na svom stadionu ugostio ekipu Juventusa. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0.

Jedini pogodak na utakmici došao je u 31. minuti susreta, kada je Lucas Tousart zatresao mrežu ‘Stare dame’ na asistenciju Houssema Aouara i tako odlučio današnji susret.

U ovoj utakmici zaigrao je i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić, koji je odigrao 62. minute nakon čega je bio zamijenjen od strane Aarona Ramseyja.

U drugoj utakmici Real Madrid je na Santiago Bernabeu ugostio ekipu Manchester Cityja. Konačan rezultat susreta je 1:2. Jedini strijelac gola za Kraljeve bio je Isco u 60. minuti utakmice.

Izjednačenje Građanima došlo je u 78. minuti utakmice, kada je mrežu ‘Kraljeva’ pogodio Gabriel Jesus nakon asistencije Kevina de Bruynea. Asistent izjednačujućeg gola je odlučio preokrenuti susret u korist Građana i tako u 82. minuti zatresao mrežu za konačan rezultat od 1:2.

Nakon gola De Bruynea direktan crveni karton zaradio Sergio Ramos.