Naslovnica Sport Evo zašto je Premiership najpopularniji

Evo zašto je Premiership najpopularniji

309

London — U osam utakmica 23. kola engleske Premier lige postignuto je nekoliko iznenađujućih rezultata.

Tako je Watford, ekipa koja se grčevito bori za opstanak, odigrala neriješeno, bez golova, sa Tottenhamom, ekipom koja je prošle sezone igrala finale Lige šampiona.

Arsenalove muke se nastavljaju. Ovaj put bod sa Emirates stadiona odnio je novajlija u Ligi Sheffield United. Iako su Tobdžije povele u prvom poluvremenu preko mladog Martinellija, solidni Sheffield United poravnao je preko Flecka u 83. minuti. Posljednjih 20-ak minuta na terenu je u dresu Sheffielda proveo i bh. reprezentativac Muhamed Bešić.

Aston Villa, koja se nalazi u zoni ispadanja, izvukla je bod na gostovanju kod Brightona, koji je na 14. mjestu, ali ima samo 3 boda više od ugrožene Ville. Bod ekipi iz Birminghama na gostovanju donio je mladi Jack Grealish, igrač za kojeg se uveliko zanimaju engleski velikani.

Manchester City Pepa Guardiole ponovo je kiksao. Aktuelnom šampionu bod sa Etihad stadiona odnio je Crystal Palace i to auto-golom Fernandinha u 90. minuti utakmice. City je sada drugi, ali ima dvije utakmice više i čak 13 bodova manje od vodećeg Liverpoola.

U derbiju začelja Norwich je savladao Bornemouth sa 1:0 i približio mu se na tri boda.

Zanimljivu utakmicu gledali smo i u Southamptonu. Domaći Sveci na poluvremenu su vodili 2:0 protiv Vukova iz Wolverhamptona, ali su na kraju poraženi sa 2:3.

U Londonu su bodove podijelili West Ham i Everton, odigravši 1:1.

Newcastle je pobijedio Chelsea rezultatom 1:0 i to golom kojeg je postigao Hayden u 4. minuti sudijske nadoknade.

Sutra se sastaju Burnley i Leicester City, a derbi engleskog fudbala igraju Liverpool i Manchester United.

Na tabeli vodeći je Liverpool sa 61 bodom, Manchester City ima 48, Leicester 45, Chelsea 39, Manchester United 34, Wolverhampton 34, Sheffield United 33 itd.