Naslovnica Sport EŠ: Francuzi bolji od Nijemaca

EŠ: Francuzi bolji od Nijemaca

75

Műnchen — U utakmici grupe F na Evropskom fudbalskom šampionatu, Francuska je u utorak uveče pobijedila domaću Njemačku na Football Areni u Minhenu minimalnim rezultatom 1-0.

Trenutak odluke desio se u 20. minuti utakmice, kada je Hernandez ubacio loptu u peterac, Matts Hummels je loše reagovao i pogodio vlastitu mrežu.

Francuzima su poništena dva gola zbog ofsajda. Najprije u 67. minuti, kada je Mbappe sjajno izbacio defanzivce Njemačke i pogodio, a potom i u 85. minutu. Opet je napadač PSG-a bio brži od odbrane Njemačke, dodao loptu do Benzeme koji pogađa.

Engleski mediji su javili da je utakmicu za Francusku praktično “dobio” vezni igrač Manchester Uniteda, Paul Pogba, dominacijom na sredini terena.

Francuska je tako ostvarila veliku pobjedu već u prvoj utakmici tzv. “grupe smrti”.

Sljedeći meč igraju protiv Mađarske. Njemačka igra protiv branioca titule Portugala, koji je prethodno savladao Mađare rezultatom 3:0. Oba susreta na rasporedu su 19. juna.