Naslovnica Sport Englezi rutinski “preskočili” Vatrene

Englezi rutinski “preskočili” Vatrene

82

London — U prvom dvoboju grupe D Euvopskog nogometnog prvenstva Engleska je svladala Hrvatsku 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Raheem Sterling u 57. minuti, a Englezi su žestoko pritisnuli na početku i već u 6. minuti Foden je pogodio stativu.

Engleska je povela u 57. minuti golom Raheema Sterlinga. Kyle Walker je sjajno proigrao Kalvina Philipsa koji je ubacio u kazneni prostor do napadača Manchester Cityja, a ovaj je s desetak metara svladao Livakovića.

Do kraja susreta Vatreni su pokušavali izjednačiti, ali nisu ozbiljnije ugrozili engleska vrata – javlja HRT.

Bio je to 11. međusobni susret Vatrenih i Gordog Albiona. Engleska je slavila šest puta, Hrvatska tri puta, dk su dva susreta završila bez pobjednika.