Naslovnica Sport Džeko i ekipa pregazili Fiorentinu

Džeko i ekipa pregazili Fiorentinu

298

Firenza — U okviru 17. kola italijanske Serije A, Roma je na gostovanju kod Fiorentine uvjerljivo slavila rezultatom 4:1, a dobru partiju pružio je kapiten bh. reprezentacije, Edin Džeko.

Prvi gol na meču postigao je upravo Džeko u 19. minuti, na asistenciju mladog Zaniola.

Na 2:0 povisio je srbijanski igrač Aleksandar Kolarov, golom iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara u 21. minuti.

Domaći su smanjili na 1:2 preko Badelja i to je bio rezultat nakon prvih 45 minuta igre.

U drugom poluvremenu Roma je riješila utakmicu. Lorenzo Pellegrini je u 73. minuti povećao rezultat golom za 1:3, na asistenciju Džeke, a konačnih 1:4 postavio je mladi Zaniolo u 88. minuti susreta.

Ovom pobjedom, Roma se učvrstila na 4. mjestu na tabeli sa 35 bodova. Fiorentina je trenutno je 14. sa 17 bodova.