Naslovnica Sport Drama u Zenici, BiH ide ka prvom mjestu u grupi

Drama u Zenici, BiH ide ka prvom mjestu u grupi

101

Zenica — Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u utorak uveče na stadionu Bilino Polje odgovarajuću selekciju Finske rezultatom 3:2, u okviru 4. kola Grupe 3 B Lige nacija.

Reprezentacija BiH u vodstvo je došla već u 5. minuti. Poslije kornera Pjanića, finski igrač Vaisanen je povukao Edina Džeku i sudija Georgi Kabakov je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzao Miralem Pjanić i pogodio za 1:0.

Bh. igrači su potom propustili još jednu šansu, nakon čega je došlo do preokreta. U 10. minuti, opasni Pukki je pogodio za 1:1.

U 16. minuti BiH propušta još jednu šansu, a samo dvije minute poslije šok na stadionu. Hadžikadunić se jako loše postavio u odbrani, a nakon sjajnog pasa Pukkija, Kallman je sa sedam-osam metara matirao Šehića za vodstvo gostiju 2:1.

U 29. minuti Zmajevi su poravnali. Pjanić je odigrao sjajnu asistenciju za Džeku, a kapiten bh. selekcije poravnao je na 2:2. Sudija je prvobitno svirao ofsajd, ali je nakon dodatnog pregleda VAR-a utvrđeno da naš kapiten nije bio u ofsajdu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Pukki je u 56. minuti propustio veliku šansu, nakon što se našao sam pred golmanom Šehićem.

Samo dvije minute kasnije, BiH je to kaznila. Džeko je sjajno našao prostor, a onda precizno šutirao s nekih 16 metara i pogodio za vodstvo našeg tima 3:2.

Finci potom propuštaju još jednu priliku. Niskanen je bio sam pred Šehićem, ali je šutirao pored gola.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa sada bh. tim ima osam bodova i dva kola prije kraja na pragu je osvajanja prvog mjesta u grupi.

U preostale dvije utakmice sa Crnom Gorom i Rumunijom odlučivat ćemo sami o svojoj sudbini, te imamo veliku priliku da ostvarimo plasman u A Ligu nacija.

U drugom meču ove grupe Crna Gora je kao gost pobijedila Rumuniju rezultatom 3:0 i postala je najozbiljniji konkurent našoj reprezentaciji za prvo mjesto.

Liga nacija se nastavlja u septembru, a BiH očekuju dvije utakmice. Prvo ćemo 23. septembra dočekati Crnu Goru, a tri dana kasnije gostovat ćemo u Rumuniji.