Naslovnica Izdvojeno Drama na kraju: Fajić Veležu donio tri boda

Drama na kraju: Fajić Veležu donio tri boda

301

Mostar — U utakmici 22. kola fudbalske Premijer lige BiH, Velež je na Stadionu Rođeni u dramatičnom finišu savladao ekipu Borca iz Banja Luke rezultatom 2:1 i tako odnio pobjedu nad još jednom ekipom iz “Gornjeg doma” prvenstvene tabele.

Mreže su mirovale do 65. minute, kada je loptu u svoj gol poslao igrač Borca Nemanja Janičić.

Gosti iz Banje Luke do izjednačenja su došli u 88. minuti nakon velike greške Veležovog golmana Adnana Bobića, koji je dodao loptu direktno u noge Gorana Zakarića, a napadač Borca iskoristio je poklon i zabio za 1:1.

Kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, u trećoj minuti sudijskke nadoknade Muharem Čivić je ubacio s lijeve strane u kazneni prostor gostiju, a na drugoj stativi potpuno zaboravljeni Veležov napadač Nusmir Fajić dočekao je loptu i zatresao mrežu Borca za konačnih 2:1.

S nova tri boda Velež se popeo još jedno mjesto na tabeli i sada je sedmi sa 32 boda.

Borac je doživio drugi uzastopni poraz u prvenstvu, treći ukupno, i četvrti je s 36 bodova.