Naslovnica Sport Dallas “razbio” Golden State, Dončić ruši rekorde

Dallas “razbio” Golden State, Dončić ruši rekorde

240

San Francisco — Košarkaši Dallas Mavericksa razbili su u San Franciscu ekipu Golden State Warriorsa rezultatom 141:121 i tako došli do 21. pobjede u aktuelnoj NBA sezoni.

Sjajna šuterska noć najavljena je već u prvoj četvrtini kada su obje ekipe postigle po 41 poen. Warriorsi su držali korak za Mavericksima do odlaska na odmor na kojem su čak imali i dva poena prednosti.

Međutim, u trećoj dionici gosti su na krilima sjajnog Slovenca Luke Dončića razbili Warriorse pa su do kraja meča samo održavali prednost za novu mirnu pobjedu, prenosi Klix.ba.

Najbolji igrač utakmice bio je Dončić s triple-double učinkom od 31 poena, 15 asistencija i 12 skokova. Veliku podršku imao je u Hardawayu koji je ubacio 25 poena. Kod Warriorsa najbolji su bili Russell s 35 poena te Lee s 18 poena i 12 skokova.

Inače, Luka je postavio nekoliko novih rekorda u NBA ligi, a postao je i prvi igrač ove sezone koji je ostvario više od jednog triple-doublea s minimalno 30 poena, 15 asistencija i 10 skokova. Također, postao je prvi igrač u historiji NBA lige koji je imao minimalno 30 poena, 12 skokova i 15 asistencije na utakmici gdje je igrao 30 i manje minuta. Sinoć je igrao tačno 30 minuta.

Mavericksi su četvrti na tabeli Zapadne konferencije s 21 pobjedom i deset poraza, dok su Warriorsi posljednji s omjerom 9-25.