Naslovnica Izdvojeno Brandao donio pobjedu Veležu

Brandao donio pobjedu Veležu

162

Ugljevik — Velež je u 9. kolu Premijer lige BiH gostovao u Ugljeviku kod Zvijezde 09, a na kraju su Rođeni slavili veoma važnu pobjedu rezultatom 1:2.

Nije bilo previše uzbuđenja sve do 32. minute kada je Fajić u odličnoj poziciji za šut, ali iz dobre pozicije šutira pored gola.

Isti igrač u 42. minuti propušta još jednu odličnu šansu. Dobro je gađao, no udarac je završio na stativi i propala je još jedna odlična šansa za goste iz Mostara, prenio je SportSport.ba.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je Velež ponovo krenuo ofanzivno. Hasanović je umalo zabio gol iz slobodnjaka u 52. minuti, da bi zatim domaći tim imao dvije fantastične šanse.

U 59. minuti inicijativa Veleža se isplatila. Vehabović je umakao odbrani Zvijezde 09 i pogodio je za prednost Rođenih od 0:1.

Velež se nakon gola malo povukao, a domaći su to iskoristili u 75. minuti kada lošu reakciju odbrane mostarskog tima kažnjava Stjepanović koji pogađa za 1:1.

Međutim, radost domaćeg tima trajala je samo tri minute. Brandao je u 78. minuti sjajno pogodio za novo vodstvo Rođenih od 1:2. To je bio i konačan rezultat i Velež je došao do veoma važna tri boda.

Pobjedom u gostima Velež je na 10. mjestu na tabeli, van zone ispadanja, sa osam bodova, koliko ima i predzadnja Mladost, dok Zvijezda 09 ima samo 3 boda.