Naslovnica Sport Bavarci ponizili Barcu

Bavarci ponizili Barcu

224

Lisabon — U utakmici četvrt-finala Lige šampiona, na turniru u Portugalu, slavna Barcelona – koja je posljednjih decenija “harala” evropskom fudbalskom scenom – doživjela je debakl protiv Bayerna, izgubivši rezultatom od čak 8:2!

Štaviše, sve je zapravo bilo gotovo nakon svega pola sata igre.

Bayern je poveo iz prvog napada. Već u 4. minuti Thomas Muller je zabio za 1:0, ali se Barca odmah vraća autogolom Davida Alabe u sedmoj minuti za 1:1.

Zatim je Messi pogodio stativu, pa je nedugo potom gađao u golmana Bavaraca Neuera…

Onda je na scenu stupio Bayern. U 22. minuti Ivan Perišić zabija za 2:1, zatim Serge Gnabry pogađa za 3:1 u 28. minuti, a u 31. je već bilo 4:1 kada svoj drugi gol postiže Thomas Muller, te je rezultat 4:1 glasio na poluvremenu.

Barca se donekle vraća u igru golom Luisa Suareza u 57. minuti. Uprkos tome, samo šest minuta kasnije Bayern je preko Kimmicha poveo sa 5:2.

U zadnjih deset minuta Bayern je dao još tri gola. Najprije je na 6:2 povećao Lewandowski, a zatim i dva puta Coutinho za katastrofalnih 8:2.